Jste zde

Domů

REL Serie T - za málo peněz, hodně muziky!

REL Serie T

Toto úsloví sedí na nové modely základní produktové řady britského specialisty na subwoofery naprosto dokonale.

Přestože Serie T představuje v nabídce firmy REL cenově nejdostupnější řadu výrobků, pořád jsou to každým coulem, high-endové produkty. Ať už se jedná o vlastní, léta vyvíjené a zdokonalované vstupní obvody, které zajišťují dokonalé začlenění subwooferů do jakéhokoli systému, sofistikované zesilovače, na míru navržené k vlastním reproduktorům, napájené velkými toroidními transformátory nebo precizně zpracováné skříně, nic není ošizeno snahou o snížení nákladů.

Masivní kabinet, precizně slepený z MDF desek, opatřený výztuhami se zaoblenými hranami, vytváří mimořádně pevnou, akusticky inertní strukturu. Jeho dokonalá povrchová úprava, používající 5 vrstev černého nebo bílého laku, pečlivě sladěná s hliníkovými odlévanými nožkami, dává zdánlivě jednoduchému designu napětí a nadčasovost. Čistý design, spolehlivost a robustní mechanické provedení, to jsou hlavní aspekty konstrukce aktualizovaných subwooferů řady T, které nejenom výborně hrají, ale i vypadají.
Stejně tak, jako všechny subwoofery REL, i modely řady T jsou navrženy pro připojení k reproduktorovým svorkám zesilovače, pomocí dodávaného kabelu s kvalitním konektorem Neutrik. Tímto způsobem je eliminováno fázové zkreslení signálu, přiváděného do subwooferu a zajištěna reprodukce basů s přesně stejným charakterem, jako u hlavních reprosoustav.
Vlastní rychlé reproduktory s vysokým zdvihem a k nim přesně optimalizované, osvědčené zesilovače, obchodním tajemstvím chráněné, několik generací vyvíjené, jednoduché a vysoce rychlé filtry, to jsou další součásti perfektně navrženého systému, který zvukově vyčnívá nad svou konkurencí.

Subwoofery REL dokážou zajistit vysoce přesné a dynamické podání nejnižžších kmitočtů, tolik důležité pro vyznění efektů domácího kina, stejně tak, jako lze jejich použitím velmi efektivně modernizovat stávající audio systém.

Řada T představuje čtyři modely, nejmenší z nich, T-Zero používá, na rozdíl od svých větších sourozenců, zesilovač třídy D, nejnovější generace. Ostatní modely jsou vybaveny osvědčenými vysoce lineárními zesilovači třídy AB.

T-Zero je vybaven dolů vyzařujícím reproduktorem o průměru 165 mm , zesilovač má výkon 100 W a jeho rozsah začíná na 38 Hz (-6 dB v pokoji ). Při své váze 6.8 kg a rozměrech 216 x 241 x 260 mm je to miniaturní zázrak, který navíc příliš nezaostává za svými většími konkurenty. Inženýrskému týmu firmy REL se u tohoto modelu podařilo udržet fantasticou cenu, nikdy předtím REL nenabízel za tak málo peněz, takovou kvalitu.

T-5 používá měnič o průměru 200 mm a vysoce lineární 150W zesilovač. Kmitočtový rozsah začíná na 32 Hz, váží 11.7 kg a jeho rozměry jsou 266.7 x 298.4 x 298.4 mm.

Subwoofery T-7 a T-9 jsou, na rodíl od menších a levnějších modelů T-zero a T-5, vybaveny dopředu vyzařující pasivní membránou, což jim přináší obrovský nárůst výkonu.

Woofer T-7 doplňuje dopředu vyzařující 254 mm pasivní membrána, reproduktor o průměru 200 mm směřuje dolů a je napájen výkonným 200W zesilovačem. Kombinace větší skříně a kuželové plochy ekvivalentní 13" měniči přináší výrazné zvětšení rozsahu reprodukce. Kmitočtová charakteristika je od 30 Hz (-6 dB), hmotnost 15.4 kg a rozměry jsou 305 x 349.2 x 349.2 mm.

Největší zástupce Serie T, subwoofer T-9, kombinuje dopředu směřující 254 mm pasivní membránu s dolů vyzařujícím ULT reproduktorem o průměru 254 mm, poháněným vysoce výkonným 300W zesilovačem. Kuželová plocha ekvivalentní 15" měniči a 300 wattů výkonu umožňuje wooferu reprodukovat impozantní basy a za velmi rozumnou cenu. U tohoto modelu začíná rozsah na 28 Hz, váha je 17,7 kg a rozměry 330 x 374.6 x 374.6 mm.

Subwoofery REL v černém klavírovém laku i bílém provedení stojí: T-Zero 10.990 Kč, T-5 13.990 Kč, T-7 19.990 Kč a model T-9 22.990 Kč.