Jste zde

Domů

Elipson - Planet M

Po uvedení úspěšných reprosoustav Planet L s ozvučnicí ve tvaru koule, které nejenže elegantně vypadají, ale i výborně hrají, důkazem čehož je doporučení časopisu Hi-Fi Choice „Recommended“ a jeho pět hvězdiček za zvuk a hodnocení „vynikající“, časopisu Stereo a video, s označením „výhodný nákup“, přichází Elipson s jejich menšími sourozenci, pojmenovanými Planet M. Kompaktní a atraktivní reprosoustavy Planet M pokračují ve stopách kultovního modelu Planet L. Elipson u nich použil své ověřené akustické technologie a nejmodernější konstrukci, aby docílil nekompromisní zvukové výsledky.
Stejně jako větší model, používají vlastní 2-pásmový koaxiální reproduktor, jehož výhody, jakožto koherentního, téměř ideálního bodového zdroje zvuku, jsou dobře známy a který také umožňuje jejich kompaktní konstrukci. Na rozdíl od větší verze však používají ozvučnici uzavřenou. Dvoupásmový koaxiální reproduktor používá u středobasového měniče membránu o průměru 10 cm z impregnovaného papíru, výškový reproduktor má hedvábnou kalotu o průměru 2 cm, své kompetence si předávají na frekvenci 2.500 Hz. Jejich kmitočtový rozsah je 90 - 22000 Hz (+/- 3dB), impedance 8 Ω a citlivost 88 dB/1W/1 m. K připojení slouží jeden pár postříbřených terminálů. Jejich rozměry jsou 150 x 150 x 150 mm a hmotnost 1,65 kg. Výrobce je dodává s podstavcem z kartáčovaného kovu ve tvaru prstence. Součástí výbavy, kterou je možno dokoupit, jsou elegantní kovové stojany, konzoly k montáži na zeď a sada umožňující velmi originální zavěšení reprosoustav pod strop pokoje.
K dispozici jsou ve 3 barvách s lesklým povrchem: bílé, černé a červené.
Cena sady dvou reprosoustav Planet M je 11.990,- Kč, sada pěti kusů stojí 28.990,- Kč.
Vzhledem k jejich velikosti a z toho důvodu i absenci nejnižších basů se přímo nabízí rozšířit jejich rozsah pomocí subwooferu.

Cena s DPH: 
11.990,- Kč