Jste zde

Domů

Wilson Benesch - série Geometry.

Geometry
Britský výrobce reproduktorových soustav Wilson Benesch vzdává hold významu geometrie v každém kvalitním designu a sám její principy s nadšením aplikuje. Po deseti letech vývoje reprosoustav řady Odyssey pečlivě shrnul své poznatky a podpořil je investicemi do nových technologií a novými výrobními kapacitami.

Přepracoval svůj jedinečný středobasový reproduktor Tactic a u verze Tactic II optimalizoval tok v zadní části pohonné jednotky. Poprvé představuje zcela vlastní výškový reproduktor Semisphere, který je výsledkem mnohaletého vývoje, vedeného kritickým hodnocením nejlepších technologií na světě, včetně pozoruhodné Muratovy kaloty. Tento měnič poskytuje rozšířené pásmo vysokých frekvencí, aniž by zněly zkresleně nebo sykavě.Hmotnost jeho pohyblivých součástí byla snížena na minimum a jsou poháněny lineárním, vysoce výkonným nízkoprofilovým motorem. Přesně obráběné čelo reproduktoru má vliv na vynikající časové sladění soustavy a zároveň představuje ideální tvar zakřivené plochy pro vyzařování krátkých vlnových délek. Finální montáž je provedena do masivního pláště, který váží více než kilogram.

Řadu Geometry v současné době zastupují sloupové reprosoustavy Vector a stojanové modely Vertex.

Vector jsou 2,5 pásmové soustavy, které používají osvědčenou A.C.T. skořepinovou konstrukci, jejíž kombinace, s vysokou přesností vyrobených (CNC obráběných) dílů z kovové slitiny a moderní technologie tvarování uhlíkových vláken, dává ozvučnici vysokou tuhost a zajišťuje ji unikátní poměr mezi vnitřním objemem a celkovou velikostí. Výsledná hybridní konstrukce je prakticky neslyšitelná a nijak neovlivňuje zvuk soustavy zabarvením nebo zkreslením.

Vertex je stojanová 2 pásmová reprosoustava, využívající, stejně tak jako model Vector nové středobasové reproduktory Tactic II a výškáč Semisphere, a samozřejmě i A.C.T. technologii výroby ozvučnice. Velká pozornost zde byla věnována i stojanu, který je se soustavou spojen s vysokou pevností pomocí šroubů a vytváří tak jeden harmonický celek. Stojan v sobě ukrývá výhybku a kabeláž, čímž se chytře zbavuje problémů spojených s přenosem rezonancí na tyto prvky.

Výhybky u obou reprosoustav jsou prvního řádu a jsou řešeny tak aby nijak nenarušovaly zvukový projev dokonale spárovaných měničů. Impedance soustav je 6 ohmů (min. 4 ohmy).
Frekvenční rozsah je 35 Hz – 30 kHz (+- 2 dB) u sloupových soustav Vector a 44 Hz – 30 kHz u stojanových modelů Vertex. Firemní rhodiované konektory umožňují zapojení bi-wiring.

Cena soustav Vector je 249.000,- Kč, soustavy Vertex stojí (včetně stojanů) 149.000,- Kč.

www.wilson-benesch.com