Jste zde

Domů

Stream Magic 6 - síťový přehrávač

Stream Magic 6 - nový síťový hudební přehrávač od Cambridge Audio

Po uvedení síťového hudebního přehrávače Sonata NP30 v roce 2011, oceněného mnoha cenami, např. v časopise What HiFi titulem produkt roku 2011 v kategorii streamovacích zařízení do 1000 liber, přichází Cambridge Audio s přístrojem zapadajícím tentokrát do audiofilské modelové řady Azur, síťovým hudebním přehrávačem Stream Magic 6.

Využívá zkušenosti získané při vývoji modelu NP 30, získal zdokonalené audio obvody a DA převodník s převzorkováním signálu, využívající stejnou technologii ATF2 zpracování signálu od firmy Anagram Technologies, jako nový DacMagic Plus. Důraz byl kladen nejen na úžasnou kvalitu reprodukce digitální hudby z různých zdrojů a elegantní provedení, ale také na jednoduchost použití a ovládání, to vše v cenově velmi dostupném balíčku.

Stream Magic 6 je velmi univerzální zařízení, které umožňuje milovníkům hudby jednoduše začlenit moderní digitální přístroje do svého HiFi řetězce nebo systému domácího kina a zajistit si poslech jejich obsahu v prvotřídní audio kvalitě, stejně tak jako vylepšit audio vlastnosti starších komponentů.

Přístroj umožňuje přímo streamovat hudbu z internetových služeb, jako je Pandora, Rhapsody, Aupeo a dalších, bez použití počítače, stejně jako poslouchat hudbu uloženou na PC, Macu , NAS disku, iPhonu, iPadu nebo tabletu či telefonu využívajícím systém Android. K dispozici je přístup k více než 20.000 internetových rozhlasových stanic, které lze pohodlně vyhledávat podle názvu, žánru nebo umístění.

Stream Magic 6 podporuje velké množství audio formátů včetně MP3, AAC, AAC +, WAV, WMA a
OGG Vorbis. Fantastickou zvukovou kvalitu nabízí přehrávání 24-bitových nekomprimovaných WAV a FLAC souborů, spolu s technologií převzorkování ATF2. Výrazně také zvyšuje kvalitu zvuku připojených externích zdrojů digitální hudby a dvojice 24-bitových digitálních vstupů tak umožňuje zlepšit audio projev televizorů, Blu-ray přehrávačů, digitálních iPod / iPad doků a jakéhokoli dalšího zařízení s digitálním audio výstupem.

O tuto mimořádnou zvukovou kvalitu se stará dvojice Wolfson WM8740 DA převodníků, separátně pro levý a pravý kanál a druhá generace algoritmu ATF2 pro audio převzorkování 24-bit/384kHz od Anagram Technologies, spolu s technologií asynchronního přenosu dat. O ambicích nového síťového přehrávače vypovídají i analogové audio výstupy. Symetrické XLR výstupy dovolují propojení s high-endovými zesilovači, RCA konektory jsou pak k dispozici pro ostatní zesilovače nebo receivery.

Pro připojení počítačů se systémem Windows k síťovému přehrávači pak slouží USB audio vstup 24-bit/96kHz (bez instalace ovladače), který po instalaci Cambridge Audio ovladače umožňuje přenos a přehrávání audio souborů v rozlišení 24-bit/192kHz (Apple počítače podporují 24-bit/192kHz USB přenos nativně).
Digitální audio vstupy (optický a koaxiální) jsou k dispozici pro připojení TV, set-top boxu, Blu-ray přehrávače, staršího CD přehrávače apod.

I přes množství nabízených funkcí je nastavení a používání Stream Magicu velmi jednoduché. Může být připojen k domácí síti pomocí Wi-Fi nebo kabelového ethernetového připojení. Pro přenos dat ze zařízení komunikujících přes Bluetooth je možno využít bezdrátový audio přijímač BT100.

Všechny vlastnosti a funkce jsou přístupné prostřednictvím ovládacích prvků na čelním panelu přístroje nebo dálkovým ovladačem. Pro iPhony, iPady nebo telefony či tablety se systémem Android poskytuje Cambridge Audio bezplatnou aplikaci Stream Magic remote Apps, která umožňuje elegantní ovládání všech funkcí síťového přehrávače, včetně regulace jeho hlasitosti. Ovládat hlasitost navíc umožňuje i u kompatibilních Azur zesilovačů nebo AV receiverů.

Perfektní podporu poskytuje zákazníkům specializovaný internetový portál Stream Magic Home (nahrazující dřívější portál UuVol ), který nabízí okamžitý přístup k seznamu 20 000 internetových rádií, perfektní správu streamingových služeb a audioknihoven na serverech či počítačových discích i zajímavé odkazy na to, kde hledat hudební soubory ve vysokém rozlišení.

Stream Magic 6 je k dispozici v černém nebo stříbrném provedení za 21.990,- Kč.

Cena s DPH: 
21.990,- Kč