Jste zde

Domů

Sonus faber Venere - Center

Sonus faber Venere - Center

Sonus faber Venere - ve službách hudby

Podle římské bohyně Venuše, která je nejen bohyní lásky, ale i univerzálním symbolem krásy, a to nikoliv pouze té vnější, ale harmonické rovnováhy mezi vnitřní a vnější kvalitou, pojmenoval Sonus faber svou nejnovější řadu reproduktorových soustav, Venere.

Řada Venere zahrnuje dva sloupové modely (Venere 3,0 a 2,5), dvě regálové reprosoustavy (Venere 2,0 a 1,5, pro které byl speciálně navržen stojan), centrální reprosoustavu (Venere center) a závěsný model, k montáži na stěnu (Venere wall).

Celá řada reprosoustav byla pečlivě navržena tak, aby uspokojila jak milovníky dvoukanálového poslechu, tak nadšence multikanálové reprodukce nebo domácího kina.

Hlavním posláním projektu Venere bylo vytvořit výjimečnou řadu reprosoustav, převyšující svou vlastní cenovou kategorii, vyznačující se atraktivním designem a živým,bezprostředním zvukem, stejně tak, jako nabídnout produkty za fantastickou cenu, ve srovnání s nejlepšími výrobky konkurence a oslovit tak, co nejširší okruh posluchačů. To vše, samozřejmě v kvalitě, stylu, provedení a designu, který je společný pro každý „hudební nástroj“ opatřený značkou Sonus faber.

Proto u řady Venere, zvolil Sonus faber, poprvé ve své historii, po dlouhém a pečlivém výběru, výrobu v moderních výrobních závodech svého partnera v Číně. Koncept a návrh byl, tak jako u všech produktů Sonus faber připraven ve výzkumném a vývojovém oddělení v italském Arcugnanu. Zde také probíhala odborná příprava čínských pracovníků. Monitorování standardů kvality a důsledné uplatňování kontrolních postupů zajišťuje stálý technický dozor v čínských zařízeních, prostřednictvím italských zaměstnanců (techniků a stolařů) firmy Sonus faber, pobočky v Hong Kongu.

U řady Venere spojuje Sonus faber své tradiční postupy a inovace v návrhu skříně, inspirované tvarem lyry, podobně jako u top modelu Aida. Křivka jejich bočnic zaručuje enormní konstrukční pevnost a perfektní potlačení rezonancí. Umístění bassreflexového otvoru na čelní stěně a aerodynamický tvar korpusu zaručují snadné začlenění do poslechové místnosti. Kabinet uzavírá estetická, nakloněná vrchní deska, ozdobená prvkem z tvrzeného skla. Z téhož materiálu je i vysoce tuhá základna do zadu ukloněné ozvučnice, s nastavitelnými hliníkovými nožkami.

Cena s DPH: 
19.990,- Kč.